MENU  
  Tregusi
  Fjalor
  Kerko 570
  Forum
  Filma Shqipe
  Horoskopi
  Foto Nga Dollogozhda 797
  Foto Nga SHKA Besa
  Foto Nga KF Dollogozhda
  Arkivi I Artikujve
  Feja Islame
  Lojra Online
  Gjeografia
  Emri Dollogozhde
  Kultura
  Shka Besa
  Gurbeti Ne Dollogozhde
  Veshjet Popullore
  Toponimet
  Bashkesie Familje
  Aksionet
  Rrapi Ne Dollogozhde
  KF Dollogozhda
  Historia E Klubit
  TV Live
  Muzike Shqipe
  Ambasada Ne RM
  Emra Shqiptar
  Emra Musliman
  Poezi Dashurie
  Poezi Mergimi
  Humor
  Testi I Vetvetes
  Kur Ke Lindur
  Testi Dashurise
  C'far Shenje Je
  Sondazhe
  Emocione
  Video Shqipe
  Video Islame
  Video Humor
  Beteja E Koshares
  Dokumentar
  Festohet Patronati
  Kerko
  Foto Nga Dollogozhda
  Foto dollo
  Agjërimi
  Si Të Agjëroj
  RadioTjera
  Filluan reshjet,ulen temperaturat e larta!
  Titolo della pagina nuova
  Titolo d54ella pagina nuova
  bossi
  1Titolo della pagina nuova
Deshironi Te Beni Dasmen Tuaj Ne Restroant Dollogozhda
Ateher Kontako:
Maqedoni:
+38970806891
Zvicer:
+41 (0) 76327895Restoratn Dollogozhda 002
Ju Argeton Cdo Mbremje Me Muzike Te Gjalle

 


VIDEO MUZIK

Ermal Fejzullahu - Ku i Kam Shoket E Mi 2008

Gjyste Vulaj - Atdheu Shqiperia 2008

Duli - Gurbeti

Genta Ismaili - Sa Ilace 2008

Xhavit Avdyli - Shko 2008

Blero ft. Leonora Poloska - Crazy

Motrat Mustafa - Zer Yt I Mjer

Duli- Genjeshtare

Shkurte Fejza - Pritëm nanë 2008

Aferdita Demaku - Kujt ia fale zemren

Smail Puraj - Bama hallall moj nane

Teuta Selimi - Jemi Nda 2008

VIDEO JAVES


Ajri $ Zati - Taletn te pa zbuluar!

VIDEO


IP
Shiko Nga Cili Vend E
Viziton Dollogozhden

Bashkesie Familje

Deri me sot nuk eshte bere asnjer tendence qe te hidhet drite mbi prejardhjen gjenezen e familjeve,fiseve qe kan jetuar dhe jetojn ne Dollogozhde.
Sipas te dhenave gojore te te moshuarve ne Dollogozhde jetojn ose kan jetuar ket fise qe ne fillim te vogla por me kalimin e kohes keto fise jan zmadhuar,jan shtuar edhe duke i ndryshuar edhe mbiemrat.Fiset qe kan jetuar dhe jetojn ne Dollogozhde jane : Alasani,Capri,Zhaku, Pollozhani, Ziba, Kica, Qoku, Sela, Sllatina, Pesocani, Reci, Koxhaxhiku, Jaja, Isko etj.Prej fisit Pollozhani sot jan emeruar me mbiemra te ri sic jane : Bakiu,Iljazi,Arsllani,Islami,Useini,Dauti,Dani,Dervishi,Kurtishi,Neziri,Alimi kurse te fisi Alasani perdoret mbiemri Mamudi,Ibraimi,Miftari,Memedi etj,Ndersa te fisi Capri perdoren keto mbiemra Ahmeti dhe Dalipi.
Mbiemra te rinj ka edhe te fiset tjera.
Per prejardhjen e familjeve me siguri nuk mund te thuhet asgje pasi qe mungon dokumentacioni,pervec asaj se ne pjeset e tyre librave gjenden si toponime ne rrethin e Dibres dhe Peshkopise.Por kur nisemi nga historia se banoret e pare te ballkanit kan qene iliret ku ne pjesen tonekan jetuar Enkelejketsi dhe Dyndjet qe kan ndodhur per shkaqe te ndryshme,atehere mund te konstaktohet se e verteta eshte kjo qe eshte sot ne Dollogozhde,se shekuj me radhe kjo popullate ka jetuar ne kto troje.Ket e verteton edhe Prof.Dr.Mentor Qoku i cili tha se familja qoku ka jetuar ne kto troje dhe eshte shperngulur ne rrethin e Peshkopise per shkake te lufterave dhe pas qetesimit te situates jan kthyer perseri ne trojet e veta.

FOTOT E CASTIT NGA DOLLOGOZHDA  
 
Identifikohu (Login)

Regjistrohu
 
Pubblicitá  
   
RADIO ARTA LIVE  
   
PLAGA E NJE SHEKULLI NE DOLLOGOZHDE  
 

A duhej te mbahet edhe kete vit Koncerti me rastin e vitit te ri?
Po patjeter
Jo,nuk duhej
Nuk e di
www.dollogozhda1.it.gg

Anketime Tjera:

- A duhet qe bashkesia vendore e
Dollogozhdes te jet me aktive ne fshate ?

- A jeni te kenaqur me punen tone ?

- Si ju duket Dollogozhda kete vere 2008 ?

- Ku jetojn me shum Dollogozhdaret ?

- A Duhet te mbahet mbremje
rinore ket vere ne
"Dollogozhde"

- A do vini per pushimet verore
2008 ne "Dollogozhde"

 


Kliko ketu per te Votuar


 
KERKO NE GOOGLE  
 
Google
 
BASHKPUNIME  
 

 
Vizitor Qe Kan Vizitu www.Dollogozhda.Be Jan 37642 visitatori
=> Vuoi anche tu una pagina web gratis? Clicca qui! <=