MENU  
  Tregusi
  Fjalor
  Kerko 570
  Forum
  Filma Shqipe
  Horoskopi
  Foto Nga Dollogozhda 797
  Foto Nga SHKA Besa
  Foto Nga KF Dollogozhda
  Arkivi I Artikujve
  Feja Islame
  Lojra Online
  Gjeografia
  Emri Dollogozhde
  Kultura
  Shka Besa
  Gurbeti Ne Dollogozhde
  Veshjet Popullore
  Toponimet
  Bashkesie Familje
  Aksionet
  Rrapi Ne Dollogozhde
  KF Dollogozhda
  Historia E Klubit
  TV Live
  Muzike Shqipe
  Ambasada Ne RM
  Emra Shqiptar
  Emra Musliman
  Poezi Dashurie
  Poezi Mergimi
  Humor
  Testi I Vetvetes
  Kur Ke Lindur
  Testi Dashurise
  C'far Shenje Je
  Sondazhe
  Emocione
  Video Shqipe
  Video Islame
  Video Humor
  Beteja E Koshares
  Dokumentar
  Festohet Patronati
  Kerko
  Foto Nga Dollogozhda
  Foto dollo
  Agjërimi
  Si Të Agjëroj
  RadioTjera
  Filluan reshjet,ulen temperaturat e larta!
  Titolo della pagina nuova
  Titolo d54ella pagina nuova
  bossi
  1Titolo della pagina nuova
Deshironi Te Beni Dasmen Tuaj Ne Restroant Dollogozhda
Ateher Kontako:
Maqedoni:
+38970806891
Zvicer:
+41 (0) 76327895Restoratn Dollogozhda 002
Ju Argeton Cdo Mbremje Me Muzike Te Gjalle

 


VIDEO MUZIK

Ermal Fejzullahu - Ku i Kam Shoket E Mi 2008

Gjyste Vulaj - Atdheu Shqiperia 2008

Duli - Gurbeti

Genta Ismaili - Sa Ilace 2008

Xhavit Avdyli - Shko 2008

Blero ft. Leonora Poloska - Crazy

Motrat Mustafa - Zer Yt I Mjer

Duli- Genjeshtare

Shkurte Fejza - Pritëm nanë 2008

Aferdita Demaku - Kujt ia fale zemren

Smail Puraj - Bama hallall moj nane

Teuta Selimi - Jemi Nda 2008

VIDEO JAVES


Ajri $ Zati - Taletn te pa zbuluar!

VIDEO


IP
Shiko Nga Cili Vend E
Viziton Dollogozhden

Tregusi


Denohen Taksistet e Fsh.Dollogozhde!


Pergatiti: Argent
Transporti publik është i prekur gjithashtu nga vendosja e TVSH-së,ku ndërmarrjet e Transportit Publik ne Dollogozhde si: Bina Trans dhe Euro Trans (2 firma transporti publik) denohen me nga 1500 euro,per mos vendosjen e taksave rrugore (fiskallna),po ashtu i eshte nderpritur 1 muaj rresht puna nje taksistit sepse eshte denuar per mos venien e takses rrugore.
Tash BINA TRANS me drejtor Nevzat ALasani,ka lejetransporti per 5 mjete transporti ; po ashtu edhe Euro Trans me drejtor Izmit Pollozhani ka lejetransporti per 5 mjete transporti,keto duhej te pagojne per secilin mjet transporti nga 15 000 den (250 euro) per vendosjen e takses rrugore sepse perndryshe do ju nderpritet puna edhe mjeteve tjera njejt siç eshte vepruar me njerin mjet transporti.

Lexo me teper
 
Temperatura te larta ditet ne vijimPergatiti: Mevlan
Temperaturat e larta dhe jo normale per stinen e vjeshtes do te na shoqerojne edhe per ditet e ardhshme.
Parashikohet se deri ne mesjave do te kemi mot te kthjellet, vranesirat do te nisin diten e enjte.
Temperatura maksimale e regjistruar gjate dites se sotme eshte 22 grade celcius.Sipas metereologeve temperaturat gjate diteve te ardhshme do te pesojne nje ulje me 2 deri ne 3 grade celcius.

Bujqesia ne Dollogozhde dikur kishte vlere,ndersa tash jo dhe aq! Pergatiti: Argent

Bujqsia ka qenë dikur per Dollogozhdaret si degë kryesore e zhvillimit ekonomik ne Dollogozhde mirepo shtrohet pyetja Sa kujdes kemi per bujqisine sot ne Dollogozhde?
Duhet të konstatoj se prej bujqsisë është ruajtur familja. Më parë toka është punuar me mjete primitive, me parmendë dhe me qe. Gati çdo familje e ka pasur parmendën, pllugun, zgjedhën, etj,ndersa ne ditet e sotme secila familje ne Dollogozhde ka kushte me te mira per te punuar token mirepo punimi i tokes nuk e ka at rendesin qe kishte ne te kaluaren. Dikur eshtë kultivuar gruri, elbi, thekrat, vardari.
 
 
Lexo me teper

 
Alarmi, përgjysmohet numri i nxënësve nveçanti ne Dollogozhd


Pergatiti: Argent
Arsimi fillor në SHF 'Nuri Mazari'-Dollogozhde ballafaqohet me problemin e rënies së numrit të nxënësve. Zvogëlimi i nxënësve në klasën e parë po merr përmasa shqetësuese dhe shënon ulje për çdo vit shkollor, për dhjetëvjetëshin e fundit është shënuar rënie drastike.
Shkolla fillore në Dollogozhdë, e cila përfshinë edhe shkollat e vendbanimeve tjera, Koroshsishtë, Livadhi, Mislodezhdë, Zhepin, Pohum dhe Bogovicë në vitin shkollor 1999-2000 në klasën e parë ka pasur 209 nxënës, kurse sipas të dhënave të Njësisë rajonale të Ministrisë së Arsimit në Strugë, këtë vit janë regjistruar vetëm 66 nxënës.

Lexo me teper

Dega e BDI-Dollogozhde vendos se...


Pergatiti: Argent
Dega e BDI-Dollogozhde filloi pergatitjet e para dhe pretendimet e para sa i perket zgjedhes se kryetarit te deges se BDI-Struge.
Me date 23.10.2008 ne lokalet e SHF "Nuri Mazari"-Dollogozhde ne mesin e anetareve te deges se BDI-Dollogozhde u diskutua dhe u formua 5 anetaret qe do jen ne Kuvendin e zgjedhjes se kryetarit te deges se BDI ne Struge.
Nga Dega e BDI-Dollogozhde shkuan:

1. Mentor Ibrahimi (kr i deges se BDI-Dollogozhde)
2.Ariz Dauti ( anetare i deges se BDI-Dollogozhde dhe Struge)
3. Mukadese Shaqiri ( kryetare e Gruas ne degen e BDI)
4. Shkelzim Bariu
 

Lexo me teper

 

 E çuditshme por e besueshme kjo qe ndodhi ne Dollogozhde?Pergatiti: Argent
Ne pjesen e quajtur "thonat" ne fushen e gjelbert rruges Dollogozhda-Livadhi,nga nje grup femijesh është gjetur një kërpudhe ku siper saj është e shkruajtur Allah ne gjuhen arabe.
Ne momentin kur na ra ne dore kjo kerpudhe,menjeher kerkuam ndihme per tu vertetuar me mire ne imamin e xhamis se Dollogozhdes.
Keshtu qe,edhe nga Imami i Xhamis se Dollogozhdes jepen mendimet e njejta se siper kesaj kerpudhe eshte shkruajtur Allah ne gjuhen arabe dhe ky fakt ka habitur xhematet e xhamis se Dollogozhdes.

Lexo me teper + shiko foto 

 Jam Dollogozhdar


Pergatiti: Argent
"Ne Dollogozhde linda-u rrita
kalova ditët e rinëse,
do t'i kaloj edhe ditet e pleqerise
Dollogozhdë..! Ta puthsha fjalen.
Dollogozhdë..! Ta sherofsha plagen
Dollogozhde...! Vdeksha per ty,-e vdeksha në ty
mora rruge gurbeti që në rini
ah!.. se ç'kam nje mall
per gurin e bardhe,per gurin e zi!
Kudo qe te shkojme ta kemi nje fjal
neve jemi te gjithe perjet Dollogozhdar"


Lexo me teper

  Ku jetojne Dollogozhdaret?


Pergatiti: Mevlan
Ne gjithmon duam te nxisim dhe te zbulojme diçka me teper nga ajo që e dim,sepse sa ma shum te dish aq ma mir do jet.
Me te vertet eshte nje pytje qe te mundon ne shpirt,sepse pik se pari vet pyetja te vret ne moral "Ku jetojne Dollogozhdaret"? Eshte nje pytje qe sa do ta mohojm prap nuk mundemi ti fshehemi sepse edhe pergjigjja eshte teper e madhe dhe me nje pikpyetje.
Anketa jone ishte dhe del me keto rezultate:
Lexoni te gjihta rezultatet.


Lexo me teper
 
Cila eshte historia e familjes suaj?

 


Deri me sot nuk eshte bere asnjer tendence qe te hidhet drite mbi prejardhjen gjenezen e familjeve,fiseve qe kan jetuar dhe jetojn ne 
Dollogozhde.
Sipas te dhenave gojore te te moshuarve 
ne Dollogozhde jetojn ose kan jetuar ket fise qe ne fillim te vogla por me kalimin e kohes keto fise jan zmadhuar,jan shtuar edhe duke i ndryshuar edhe mbiemrat.
Fiset qe kan jetuar dhe jetojn ne Dollogozhde jane : Alasani,Capri,Zhaku, Pollozhani, Ziba, Kica, Qoku, Sela, Sllatina, Pesocani, Reci, Koxhaxhiku, Jaja, Isko etj.Prej fisit Pollozhani sot jan emeruar me mbiemra te ri sic jane...

Lexo me teper


Apel publik per Bashkesine vendore: Kini pak me shum kujdes per DollogozhdenPergatiti: Argent
Ne emailin e web-faqes sone dita dites po arrijn shum ankesa dhe sygjerime sa i perket Dollogozhdes dhe ne vecanti bashkesis vendore se Dollogozhdes,ku nga gjith ato mund te thuhet se bashkesia vendore e Dollogozhdes duhej te kujdesej me shum seç po kujdesen tash per Dollogozhden.
Problemi qe i shqeteson shumicen mund te quhet i pazgjidhur dhe i diskutueshem.
Tash do na duhej te ndalohemi ne vjedhen e pronave te fshatit.
Shum prej dollogozhdareve pa marre vendim si nga bashkesia vendore e Dollogozhdes,pa e verejtur skicen e fsh.Dollogozhde,po si tu kujtohet marrin pronat e fshatit.

Lexo me teper


Ne gjithmon kujdesemi per ju me te vetmin qellim që vendlindja juaj te jet sa me afer jush ndersa tash ju ofrojme nje mundesi me teper tash Shtepia juaj mund te jet gjithkund ku ju deshironi.
 
JENI DUKE NDERTUAR SHTEPI!
                                                                               JENI DUKE RINOVUAR SHTEPIN TUAJ!
 
DESHIRONI QE VAZHDIMISHT TA NDIQNI PUNEN SE SI VIJON SHTEPIA JUAJ?

 
SHUM LEHTE TASH Më me www.Dollogozhda1.IT.GG
 
BEJM FOTOGRAFIMIN E SHTEPIAVE TUAJA!
                               
 Kontakto per me shume:
 
argent-alasani@hotmail.com  
ose ne +38970713593
 
Me ne gjithmon jeni me afer vendlindjes tuaj dhe tash me shtepies tuaj!


 

Te gjitha materialet qe ofrohen ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit, te flisni ne gjuhen shqipe ne chat me siperte mos ofendojme njeri-tjetrin, Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit.

FOTOT E CASTIT NGA DOLLOGOZHDA  
 
Identifikohu (Login)

Regjistrohu
 
Pubblicitá  
   
RADIO ARTA LIVE  
   
PLAGA E NJE SHEKULLI NE DOLLOGOZHDE  
 

A duhej te mbahet edhe kete vit Koncerti me rastin e vitit te ri?
Po patjeter
Jo,nuk duhej
Nuk e di
www.dollogozhda1.it.gg

Anketime Tjera:

- A duhet qe bashkesia vendore e
Dollogozhdes te jet me aktive ne fshate ?

- A jeni te kenaqur me punen tone ?

- Si ju duket Dollogozhda kete vere 2008 ?

- Ku jetojn me shum Dollogozhdaret ?

- A Duhet te mbahet mbremje
rinore ket vere ne
"Dollogozhde"

- A do vini per pushimet verore
2008 ne "Dollogozhde"

 


Kliko ketu per te Votuar


 
KERKO NE GOOGLE  
 
Google
 
BASHKPUNIME  
 

 
Vizitor Qe Kan Vizitu www.Dollogozhda.Be Jan 37642 visitatori
=> Vuoi anche tu una pagina web gratis? Clicca qui! <=