MENU  
  Tregusi
  Fjalor
  Kerko 570
  Forum
  Filma Shqipe
  Horoskopi
  Foto Nga Dollogozhda 797
  Foto Nga SHKA Besa
  Foto Nga KF Dollogozhda
  Arkivi I Artikujve
  Feja Islame
  Lojra Online
  Gjeografia
  Emri Dollogozhde
  Kultura
  Shka Besa
  Gurbeti Ne Dollogozhde
  Veshjet Popullore
  Toponimet
  Bashkesie Familje
  Aksionet
  Rrapi Ne Dollogozhde
  KF Dollogozhda
  Historia E Klubit
  TV Live
  Muzike Shqipe
  Ambasada Ne RM
  Emra Shqiptar
  Emra Musliman
  Poezi Dashurie
  Poezi Mergimi
  Humor
  Testi I Vetvetes
  Kur Ke Lindur
  Testi Dashurise
  C'far Shenje Je
  Sondazhe
  Emocione
  Video Shqipe
  Video Islame
  Video Humor
  Beteja E Koshares
  Dokumentar
  Festohet Patronati
  Kerko
  Foto Nga Dollogozhda
  Foto dollo
  Agjërimi
  Si Të Agjëroj
  RadioTjera
  Filluan reshjet,ulen temperaturat e larta!
  Titolo della pagina nuova
  Titolo d54ella pagina nuova
  bossi
  1Titolo della pagina nuova
Deshironi Te Beni Dasmen Tuaj Ne Restroant Dollogozhda
Ateher Kontako:
Maqedoni:
+38970806891
Zvicer:
+41 (0) 76327895Restoratn Dollogozhda 002
Ju Argeton Cdo Mbremje Me Muzike Te Gjalle

 


VIDEO MUZIK

Ermal Fejzullahu - Ku i Kam Shoket E Mi 2008

Gjyste Vulaj - Atdheu Shqiperia 2008

Duli - Gurbeti

Genta Ismaili - Sa Ilace 2008

Xhavit Avdyli - Shko 2008

Blero ft. Leonora Poloska - Crazy

Motrat Mustafa - Zer Yt I Mjer

Duli- Genjeshtare

Shkurte Fejza - Pritëm nanë 2008

Aferdita Demaku - Kujt ia fale zemren

Smail Puraj - Bama hallall moj nane

Teuta Selimi - Jemi Nda 2008

VIDEO JAVES


Ajri $ Zati - Taletn te pa zbuluar!

VIDEO


IP
Shiko Nga Cili Vend E
Viziton Dollogozhden

Festohet Patronati

Festohet patrionati i SHF "Nuri Mazari"-Dollogozhdë

 Sot më datë 05.05.2008 prej ores 09.00 u bën nderime ne bustin dhe varrin e komandant Struges me rastin e datlindjes se tij.Ne keto homazhe merr pjesë kr.i veteraneve te luftes Z.Fazli Veliu, Kr i komunes se Struges Z.Ramiz Merko si dhe arsimtare,veterane,personalitete dhe miq e mysafire. Me pas me rastin e datlindjes se komandant Struges Nuri Mazari, ne SHF "Nuri Mazari"-Dollogozhdë festohet patrionati i kesaj shkolle me program kulturor-artistik. Ne fillim te ketij programi u mbajt nje minut heshtje per nder te deshmoreve te kombit dhe te arsimtareve te qendres sone te cilet tani nuk i kemi ne mesin tone. Me pas si fillim,fjalen e mer drejtori i shkolles z.Nuhi Mamudi i cili pershendet kete manifestim dhe te pranishmit. Ne vazhdim te ketij programi u ndoq me keto pika:

1. Nxenesit e shkolles AKI DIKA -Livadhi,prezantuan nje valle te mrekullueshme. 2.Poezia dhe kenga kane qene gjithmone motra te pandara. Ata e kan frymezuar popullin tone nder shekuj.Nxeneset e SHF "Nuri Mazari"-Dollogozhde prezantuan nje poezi kushtuar figures se shquar dhe krenarise sone,Nuri Mazari.

3. Me pas si zakonisht edhe kesaj radhe u prezantuan edhe nje recital i zgjedhur i pregatitur nga pr.Hasan Isko nen shoqerine e korit te shkolles te cilet kenduan per kenget me te bukura shqipe.

4.Programi serish vijoi me disa poezi te tjera

5.Dollogozhda ka kenduar e vallezuar pror ne shekuj. Ruatjen e kesaj tradite te lashte e deshmuan antaret e SHKA BESA-Dollogozhde qe prezantuan nje valle me motive qytetare.

Programit i erdh fundi,te pranishmit me an te fteses se drejtorit te shkolles, fothen per nje koktej modest qe shkolla e organizoi per nder te kesaj feste.


Foto nga  patrionati i SHF "Nuri Mazari"-Dollogozhdë
FOTOT E CASTIT NGA DOLLOGOZHDA  
 
Identifikohu (Login)

Regjistrohu
 
Pubblicitá  
   
RADIO ARTA LIVE  
   
PLAGA E NJE SHEKULLI NE DOLLOGOZHDE  
 

A duhej te mbahet edhe kete vit Koncerti me rastin e vitit te ri?
Po patjeter
Jo,nuk duhej
Nuk e di
www.dollogozhda1.it.gg

Anketime Tjera:

- A duhet qe bashkesia vendore e
Dollogozhdes te jet me aktive ne fshate ?

- A jeni te kenaqur me punen tone ?

- Si ju duket Dollogozhda kete vere 2008 ?

- Ku jetojn me shum Dollogozhdaret ?

- A Duhet te mbahet mbremje
rinore ket vere ne
"Dollogozhde"

- A do vini per pushimet verore
2008 ne "Dollogozhde"

 


Kliko ketu per te Votuar


 
KERKO NE GOOGLE  
 
Google
 
BASHKPUNIME  
 

 
Vizitor Qe Kan Vizitu www.Dollogozhda.Be Jan 37642 visitatori
=> Vuoi anche tu una pagina web gratis? Clicca qui! <=